KULTŪROS PASAS

Kultūros paso programa „Atrask judesį savyje”

Šokis turi didžiulę įtaką žmogaus nuotaikai. Įrodyta, kad judėjimas šokio ritmu mažina nerimą, stresą. Žmogus pradeda pozityviau vertinti save, savo gebėjimus, šeimos narius, draugus, jį supančią aplinką. Šokio metu žmogaus organizme išsiskiria laimės hormonas endorfinas. Jis mažina skausmą ir stresą, sukelia geros savijautos būseną. Šokdami vaikai sustiprina trumpalaikę ir ilgalaikę atmintį, sukuria naujus ryšius smegenyse, „aštrina“ suvokimą, greitina reakcijas. Šokis draugų būryje didina socialinę integraciją, vysto socialinius įgūdžius, komunikabilumą, didina draugų ir bendraminčių ratą, o visa tai veikia teigiamu grįžtamuoju ryšiu mūsų emocinei sveikatai. Tai pajusti jums padės šokėja –choreografė Indrė Puišytė Šidlauskienė. Atrask judesį savyje – tai šokis per žaidimą, atliekant tam tikrus judesio , ritmo pratimus vaikams atvers suvokimą jog kiekvienas mūsų kasdienybėje atliekamas judesys ir yra šokis. Mes improvizuosime, ieškosime naujų judėjimo būdų, išgirsime muziką kitaip, mokysimės kurti, bendrauti ir bendradarbiauti, laisvai reikšti savo mintis ir emocijas ne tik žodžiu bet ir kūnu. Mūsų tikslas ugdyti kūrybingą asmenybę, skatinti pasitikėjimą savimi, atskleisti kiekvieno skirtingus gebėjimus ir individualumą, stiprinti bendradarbiavimą tarpusavyje, stiprinti socialinius įgūdžius ir pajausti meilę judesiui.

Kūrybiniai judesio susitikimai pritaikyti įvairioms amžiaus grupėms ir fizinėms kūno galimybėms. Kūrybiškai įveiklinus vaikus tam pasitelkiant šiuolaikinį šokį, judesio improvizaciją, vaikai stiprins trumpalaikę ir ilgalaikę atmintį, sukurs naujus ryšius smegenyse, „aštrins“ suvokimą, greitins reakcijas. Buvimas būryje mažins socialinę atskirtį, vystis socialinius įgūdžius, komunikabilumą, plės bendraminčių ratą. Kartu mokysimės ne tik šokti, kurti, improvizuoti, bet bendrauti ir bendradarbiauti, laisvai reikšti savo mintis ir emocijas ne tik žodžiu bet ir kūnu. Projekto susitikimų tikslas atpalaiduoti kūną ir mintis, ugdyti kūrybingą asmenybę, skatinti pasitikėjimą Projekto tikslas (siekiamas rezultatas): savimi, atskleisti kiekvieno individualumą ir gabumus, laukiant teigiamo grįžtamojo ryšio vaikų emocinei sveikatai.

Paslauga pritaikoma ir žmonėms su specialiaisiais poreikiais.

Užsiėmimus veda Indrė Puišytė-Šidlauskienė – šokėja, choreografė, šokio trupės Ulna įkūrėja, meno vadovė šokio pedagogė, lektorė, savo žiniomis šokėjus ugdanti Kauno choreografijos mokykloje, Kauno šokio teatre „Aura”, anksčiau universitetuose dėsčiusi šokio dicipliną studentams. Indrė šokėjos karjerą pradėjo Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, vėliau studijavo choreografijos specialybę, šokio magistrą. Šoko pas Agniją Šeiko, buvo viena iš Kauno šokio teatro „Aura” pagrindinės trupės šokėjų. Nuo 2012 m. yra šiuolaikinio šokio asocijacijos narė, apdovanota Kauno „Fortūnos“ diplomais už autorinį šokio spektaklį „Rezonansas“, taip pat kartu su „Auros” trupe už spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“ ir „Superherojai“ Kauno miesto kamerinis teatras. Dalyvavo daugybėje tarptautinių festivalių ir seminarų. Šiuo metu kuria choreografiją dramos teatrų pastatymuose, tarpdisciplininiuose projektuose, stato vaidmenis spektakliams, dalyvauja įvairiuose projektuose, veda seminarus, kuria ir vykdo edukacines socialines programas, į šokio meną aktyviai įtraukia žmones su negalia.